1. september 2013

Saladus ?
Ka eestikeelses tõlkes on kättesaadav Rhonda Byrne suurepärane raamat Saladus, millesse on kogutud paljude vaimsete õpetajate juhised, mis kõik viivad välja ühte punkti: kui osakame seada end ühele lainele universumis toimivate energiatega, võime täita mistahes soovi.

John Assaraf:
Minu jaoks on külgetõmbe seaduse kasutamise kõige kergemaks mooduseks kujutleda end magnetiks. Su praegune elu on su varem mõeldud mõtete peegeldus ja su praegused mõtted kujundavad su tulevikku. Sa tõmbad külge seda, millest sa kõige enam mõtled; kui mõtled, et küll on halb, siis veel halvemaks läheb. Enamus inimesi teeb selle vea, et mõtlevad rohkem sellest, mida nad ei taha – ja tõmbavad siis seda endale külge-, mõelda tuleks aga sellest, mida tahetakse.

Külgetõmbe seadus ei tee vahet, kas te peate midagi heaks või halvaks, ta toob teile kätte selle, millega teil on kõige tugevam emotsionaalne side.

Külgetõmbe seadus toimib sama vääramatult nagu gravitatsiooniseadus; kui kukud kusagilt kõrgelt alla, siis pole vahet, kas oled hea või halb inimene.
Lisa Nichols toob kujukalt esile, kuidas inimene mõtleb ja kuidas külgetõmbe seadus sellest aru saab:

-        Ma ei tahaks, et meie laud on juba ära võetud.
-        Ma tahaksin, et meie laud oleks juba ära võetud.

-        Kardan, et töid ja tegemisi koguneb jälle rohke mui ma teha suudan.
-        Ma tahan, et töid ja tegemisi oleks rohkem, kui ma teha suudan.

-        Ma ei taha grippi jääda.
-        Ma tahan grippi jääda.

Bob Proctor:

Külgetõmbe seadus on loomise seadus.

Piibliski on öeldud, et Jumal lõi maailma mõttega.
Inimene mõtleb 64 000 mõtet päevas. Võimatu oleks kõiki neid mõtteid kontrollida. Õnneks on meil tundeid ja tunded suunavad meie mõtteid-kujutlusi. Kui tunned rõõmu, armastust, erutust, tänulikkust, ei saa sul olla samal ajal halbu mõtteid, mis kujundaksid halba tulevikus. Me oleme kui raadiosaatjad – iga meie mõte suundub kõiksusesse ja tõmbab külge sama lainepikkusega energiaid. Mida paremini end tunned, seda enam tõmbad külge kõike seda, mis võimaldab sul end veel paremini tunda. Parim lainesagedus on muidugi armastusel.

Robert Collier:
Mõtle, et see, mida soovid, ongi sul juba olemas, ära tunne end puudustkannatajana, sest siis sa jäädki selleks. Ära muretse.

Kui oled õigel lainele, tuleb kõik hea ise su juurde.aitab ka see, kui kiiniatda endale: Ma olen ootel, ma olen nüüd vastu võtmas kõike head, mis tuleb mu ellu.

David Schirmer:
Kui tahan kusagil linnas parkida, kujustan vaimusilmas vaba koha just seal kus ma seda tahan ja 95% juhtudest leian tõesti eest vaba koha. 5% juhtudest on mul tulnud paar minutit oodata, siis keegi sõidab ära ja ma saan oma auto sinna jätta. Olen teinud nii juba aastaid.

Kui ütled endale, et ees seisab meeldiv kohtumine või meeldiv reis, siis suure tõenäosusega see nii ka on, kui aga kujutled igasuguseid äpardumisvõimalusi, siis midagi halba ka juhtub. Kui soovid, et su sissetulekud suureneksid, ära mõtle, et ostaks seda ja teist, kuid näed, pole võimalik, vaid pigem kujutle, et oled inimene, kelle juurde raha tuleb meeldi. Paljud vaimsete huvidega inimesed suhtuvad rahasse põlglikult ja loomulikult siis ka kannatavad puudust. Raha tulkeb nende juurde, kes suhtuvad temasse hästi, mis ei tähenda sugugi ahnitsemist või koonerdamist. Kas või naljaga pooleks mõtle endast: Ma olen rahamagnet.

Tähtis on ka jälgida, et teod poleks vasturääkivuses soovidega. Üks naine, kes soovis oma ellu ideaalset armusuhet, kujutles küll sageli seda veel tundmatut meest ja märkas siis ühel päeval, et tegelikult on ta oma elu korraldanud nii, et kellegi teisel pole selles ruumi: auto pargib garaaži keskele, riidekapp on pilgeni täis, magada armastab keset voodit. Niipea kui ta hakkas parkima autot sel viisil, et selle kõrval oleks olnud ruumi veel teisele autole, riidekapi tegi tühjemaks ja pool voodit jättis vabaks, kohtas ta varsti oma unelmate meest.

Kõige selle juures tuleb suhtuda endasse ikka hästi, lugupidavalt – kuidas võiksid lkoota, et keegi teine naudib su seltskonda, kui sa seda ise ei tee, kui sul endal on endaga igav!

Kõik eelöeldu peab paika ka haiguste kohta. Pole ehk kerge olla heas tujus ja mõelda positiivselt, kui enesetunne on halb ja kannatad valude käes, kuid ometi on see ainus võimalus raskest haigusest paraneda. Üks mees, kellele arstid olid öelnud, et tal on vähk viimases staadiumis ja ta elab kõige rohkem ehk veel vaid paar kuud, hakkas vaatama lõbusaid filme, aina naeris ja – sai terveks. Ma ei arva, et see oleks olnud kõige targem tegu – pühadusele suunatud mõtted on kindlasti etemad naljast, aga – terveks ta sai.

Ema Tersa ütles:

Ärge mind kutsuge sõjavastasele meeleavaldusele. Kui korraldate rahupooldjate meeleavalduse, siis tulen. 

Ta teadis: millele sa vastu seisad, seda tõmbad jõuliselt ligi.

Robert Collier:

Põhiline külgetõmbeseaduse õppetund on see, et tuleb aina mõelda küllusest, näha küllust, tunda küllust ja uskuda küllusse.

Tundes ja mõeldes kiirgad endast välja energialaineid. Kõik, mida endale soovid, koosneb samuti enrgiast ja sa saad selle siis, kui häälestud samale lainele. Seesmine õnnetunne, rahulolu ja armastus tagab edu.

See kõik ei ole ju mingi saladus, Saladus on Rhonda Byrnel pandud raamatu pealkirjaks üksnes selleks, et asja põnevamaks teha ja mõjub isegi nagu odava nipina. Neid asju on ju räägitud küll ja küll, ka meie Luule Viilma kordas aina:“Jätke muretsemine!“ ja Dr. Viljo Viljasoo räägib, et hakates jõudma linnas kohta, kuhu ta kavatseb oma auto jätta, sõnab: „Palun parkimiskohta!“

Miks siis enamus inimestest, kuigi nad ka seda „saladust“ teavad, seda ikkagi kasuta? Paljude esoteeriliste asjade puhul on nii, et inimene võib ju teada, kuid kuna see teadmine ei äratatemas piisavalt huvi, ei kõneta teda, siis jääb see talle ikkagi saladuseks.

Paluda parkimiskohta – sellega saab vast  igaüks hakkama, aga olulisemate asjade puhul tekib raskusi. Olla pidevalt kõrgendatud meeleolus – see tundub paljudele võimatu, isegi ebaloomulik. Nende meelest peabki see nii olema, et rõõm, kurbus, viha ja võidurõõm vahelduvad – selline on täisvereline elu; räägi siis inimesele, et mõelgu positiivselt – kui ta parajasti just tahab mõnuleda enesehaletsuses, minna sellesse sügavamale ja sügavamale, uskudes et sellest pole halba midagi ja kui ta kord sellest väljub, on ta seda paremini võimeline ka rõõmu tundma. Inimesel, kes nii suhtub, pole  võimalik külgetõmbeseadust kasutada, isegi kui ta on sellest teadlik. Gunnar Aarma armastas öelda, et inimene areneb ainult kannatuste läbi, kui tal aga kannatusi pole, läheb loruks. Kui sai küsitud, kas ta siis tõesti ise ka nii teeb,  siis ta naeratas, et on sellest tasandist üle. Tõepoolest - enamusel inimestest vahelduvad ju pidevalt head ja halvad tujud ja nad peavad seda loomulikuks. Sellisele inimesele ei anna ilmselt palju, kui talle öeldakse, et -  mõelgu positiivselt. Saladust võivad täiel määral mõista ja kasutada need, kes on  võimelised viibima pidevalt ülenenud meeleolus ega koge seda millegi ebaloomulikuna. Asjatult ei tee ma siin vahet – pühamehed ja geeniused. Pühamehed on saavutanud oma kirka meeleseisundi pikaaegse ülendavate kujutluste viljelemisega, geeniustele on see antud – nagu näiteks Rasputinile, kellele nooruses põldu kündes ilmus kord värske mullapinna aurudest Jumalaema ja sellest peale täitusid ta palved. (Kui Rasputin oleks kasvanud budistlikus miljöös, oleks talle ilmunud Buda või mõni rituaalühtes jumalus ja jumalanna ning tulemus oleks olnud täpselt sama.)

Tahan sellega öelda, et külgetõmbe seaduse kasutamiseks tuleb olla pühamees või geenius. Kuna geeniuseks on raske ise hakata, siis – pühamees. Selleks saamine võtab palju aega? Ma arvan, et on ka kiiremaid teid, üks on: tunnetada universumi lõpmatuse suursugusust. Selles on meid takistanud Päikesesüsteemi teatav nigelus: on küll meie suurepärane Maa, kuid see on ka kõik, Veenusel on liiga kuum, Marsil juba liiga külm. Kujutleda vaid, kui elamiskõlblikus tsoonis tiirleks veel paar jurakat planeeti, kuhu meil nüüd oleks võimalik juba oma rakettidega lennata  ja aega võtaks see vaid mõned nädalad või kuud!... Et neid pole, oleme kaldunud arvama, et elu Maal on midagi täiesti ainulaadset ja seda isegi ka kosmilises plaanis. Nüüd, kui üha enam avastatakse teiste tähtede ümber planeete ja maksvusele on pääsenud hüpotees, et universume on lõputult, järeldub sellest, et ka elamiskõlblikke planeete on lõputult, et on isegi planeete, kus kõik on täpselt samuti nagu praegu Meie maal ja et isegi selliseid planeete on lõputult. Selle valguses tundub omaaegsest judaismist pärit Jumalamõiste paratamatult üsna algeline – kõik on palju ülevam, suursugusem. Võime küll arvata, et on, kuid ei näe? Ihusilmaga mitte, kuid tunnetuses võib see nägemine avaneda ja oledki välja pääsenud sellest nõiaringist, et rõõm ja kurbus peavad su elus vahelduma ja oled suuteline kasutama täiel määral külgetõmbe seadust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar